Sledujte nás

Zlatý klinec sa aj v roku 2021 posúva na september

Novinky, Zlatý klinec

Vyhlásenie výsledkov a cien za najkreatívnejšie slovenské reklamné kampane sa uskutoční 24. septembra 2021.  
“Na základe aktuálneho vývoja, kedy vidíme, ako sa presúvajú do online-u, alebo úplne rušia aj iné festivaly sme sa rozhodli, že nebudeme tvrdohlaví. Zároveň však veríme a chceme dať Zlatému klincu šancu, že bude výnimočný. Že ako bol minulý rok prvý, ktorý sa musel transformovať, naopak v septembri prinesie závan čerstvého vetra a my sa na ňom v nejakej miere stretneme,” hovorí Silvia Cyprichová, výkonná riaditeľka KRAS.
V nasledujúcich týždňoch sa bude pracovno-organizačný výbor intenzívne venovať príprave súťaže a postupne zverejňovať na webe a Facebooku bližšie informácie. Už teraz je ale známe obdobie, za ktoré bude možné prihlásiť reklamné kampane. Ako uvádza Alexander Smik, člen prezídia KRAS a organizačného výboru Zlatého klinca: “Do súťaže sa budú môcť prihlásiť reklamné kampane, ktoré boli zverejnené od 1. júla 2020 až do 31. júla 2021. Dôvod je prozaický: chceme dať priestor čo najviac prácam. Aj iné špecializované súťaže a mesačné hodnotenia sú dôkazom toho, že vzniká množstvo a kvalitných kampaní, agentúry a najmä zadávatelia k reklame pristupujú aj v týchto časoch aktívne. Mali by sme o nich hovoriť a mali by byť za svoju prácu ocenení. Lebo ako sa očakáva, rok 2021 nebude  rokom storytellingu, ale rokom storydoingu.”
Zlatý klinec býval v minulosti sprevádzaný ďalšími dvoma úspešnými aktivitami, súťažou pre mladých kreatívcov Young Lions a Festivalom kreativity. Young Lions sa po minuloročnej prestávke opäť vráti a už v najbližších dňoch organizátori zverenia bližšie informácie a otvoria registráciu do národného kola súťaže. O Festivale kreativity a jeho podobe sa ešte vedú rozhovory.

Podobné príspevky