Sledujte nás

Young Lions

Webstránkawww.younglions.sk

Young Lions Slovakia je národným kolom prestížnej medzinárodnej súťaže Young Lions Competition, ktorá je každoročne súčasťou medzinárodného festivalu Cannes Lions. Organizátorom súťaže je spoločnosť Ad Awards Association, s.r.o., ktorá je reprezentantom prestížneho reklamného festivalu Cannes Lions na Slovensku, Klub reklamných agentúr Slovenska, ADC Slovakia a odborný mesačník Stratégie. 

V súťaži pre 2-členné tímy zložené z mladých profesionálov do 30 rokov sa hodnotí sa najmä kreativita, originalita a exekúcia. O víťazoch rozhoduje odborná porota zložená z kmeňových porotcov, špecialistov pre danú kategóriu a zástupcov partnera či tvorcu zadania. Tímy, ktorých práce postúpia na shortlist, svoje práce prezentujú priamo pred odbornou porotou a po ich rozhodnutí sú výsledky vyhlásené na evente. Víťazstvo v národnom kole súťaže slúži ako nominácia do medzinárodného kola. Víťazným tímom v jednotlivých kategóriách sú hradené náklady spojené s účasťou na medzinárodnom kole súťaže.

Držiteľom licencie súťaže je organizátor festivalu Cannes Lions a zároveň organizátor medzinárodného Young Lions Competitions. Národné kolo súťaže, Young Lions Slovakia, je postavené na tých istých princípoch ako medzinárodné kolo.