Sledujte nás

TAKMER 4 DESIATKY PRÁC V SLOVENSKEJ SÚŤAŽI EFEKTIVITY MARKETINGOVEJ KOMUNIKÁCIE HODNOTÍ VIAC AKO 50 ODBORNÍKOV

EFFIE

Odpoveďou na zmeny v súťaži je 39 prihlásených prác, z ktorých vzídu postupujúci do medzinárodného kola Best of the Best. 

Úspešnú premiéru v súťaži zaznamenáva kategória EFFIE FOR GOOD, kde je prihlásená viac ako štvrtina prác.

Spolu do súťaže prihlásilo práce 19 subjektov, pričom počet prihlásených prác je druhý najvyšší od roku 2018.

Všetky prihlásené práce posúdi porota prvého kola, ktorá zostaví shortlist. Porota druhého kola následne zo shortlistov vyberie finalistov a rozhodne o udelení bronzovej, striebornej a zlatej EFFIE. 

Roly a zodpovednosti predsedu poroty sa tento rok zhostí Kamil Charvát, člen prezídia KRAS a COO MUW Saatchi & Saatchi.  Pomáhať mu pri výbere tých najefektívnejších kampaní bude 55 reklamných odborníkov a marketingových špecialistov. “Byť predsedom EFFIE poroty je česť a zodpovednosť zároveň. Štatút, prihláška aj celý proces súťaže prešiel v tomto ročníku výraznými obmenami, takže aspoň „z prvého radu“ uvidím ako sa ujali a na čom ešte môžeme popracovať. Ale asi najdôležitejšou mojou agendou bude viesť diskusiu smerom k hľadaniu silných a zaujímavých momentov prihlášok a neplytvať energiou na kritiku. Súťaže sú na to, aby sme našli a vyzdvihli práce, ktoré nás všetkých budú inšpirovať a motivovať do ďalšieho roka,“ reagoval Kamil Charvát na svoje zvolenie do roly predsedu poroty.

Predstavenie najefektívnejších kampaní roka Effie Awards Slovakia 2023 a vyhlásenie víťazov Agentúry roka 2023 sa uskutoční 9. februára 2024.

Všetky aktuality zo súťaže zverejňujeme na www.effie.sk

…………………………….

EFFIE® Slovakia je slovenská národná súťaž efektivity marketingovej komunikácie pôvodných reklamných kampaní. Odborným garantom súťaže je Klub reklamných agentúr Slovenska (KRAS).

História EFFIE siaha do roku 1968, kedy The New York American Marketing Association po prvý raz udelila ocenenie EFFIE award. KRAS získal licenciu v roku 1999.
Okrem národného kola je možné súťažiť ďalej vo formátoch: Effie Europe (najefektívnejšie kampane z Európy), Effie Multiregion (kampane, ktoré bežali naprieč najmenej 4 krajinami a 2 regiónmi sveta), Effie Best of the Best (kampane ocenené  zlatou / grand EFFIE z celého sveta).

Podobné príspevky