Sledujte nás

Plošné testovanie kreativity je spustené, prihláste sa do Zlatého klinca 2021!

Novinky, Zlatý klinec

Súťaž o najkreatívnejší počin roka sa vracia v septembrovom termíne a prináša so sebou viacero noviniek.
Najvýraznejšou je nová kategória DUCH DOBY. Tá v sebe nesie 3 podkategórie, staronovú Kreativitu v čase korony a 2 nové subkategórie – Kreativita v športovom marketingu a Ekológia a trvalá udržateľnosť
Po ťažko predvídateľnom minulom ročníku sme sa snažili s pracovno-organizačným výborom tento rok vrátiť v súťaži k funkčným veciam a zároveň reagovať vylepšeniami na limity, ktoré nás preverili. Najviac sa tešíme, že sa podarí otestovať aj nejaké novinky,” hovorí výkonná riaditeľka Silvia Cyprichová.
Predĺžené je aj obdobie, za ktoré môžu agentúry prihlasovať kampane. Do súťaže je možné prihlásiť práce, ktoré boli zverejnené od 1. júla 2020 až do 31. júla 2021. Nováčikovia zároveň získavajú výhodnejšiu cenu za registráciu, pre prvoprihlasovateľov je pripravená 20%-ná zľava
Do poroty súťaže sa vrátia a do kmeňovej single aj multichannel poroty zasadnú porotcovia zo susednej Českej republiky
Kreatívu tohtoročného Zlatého klinca pripravuje tím agentúry MullenLowe GGK, pod vedením Creative Directora Vlada Slivku:
Zlatý klinec vnímam ako najprestížnejšiu súťaž našej branže. Každý rok si hľadá nejakú tému, tento rok sme sa na to podujali my. V minulosti už boli ročníky, ktoré odkazovali na aktuálne dianie, napríklad Voľby slovenskej národnej reklamy. Aktuálne žijeme dobu, ktorá má imperatív koronakrízy a ovplyvňuje to celé naše fungovanie. Ovplyvnilo to aj uvažovanie o Klinci. Uvedomujeme si silný prienik medzi plošným testovaním, fenoménom našej krajiny a plošným testovaním kreativity, čo Zlatý klinec de facto je. Hlavný lightmotív je zastrešením toho, čo sa bude diať. Všetci dobrovoľne odovzdáme vzorky kreatívnych pokusov, ktoré sme vytvorili, konzílium odborníkov posúdi či sú pozitívne alebo negatívne na kreativitu, nápady a vo finále si na odbernom mieste tí šťastní prevezmú certifikáty. Tá metafora sedí, je jasná a zrozumiteľná.  A keď sa raz niekto bude pozerať na históriu Zlatého klinca bude vedieť, že áno, v týchto časoch sme tvorili a žili.”
Dôležité termíny súťaže:

AUGUST

DDL pre uzávierku registrácie

31. augusta

SEPTEMBER

Zasadanie poroty (shortlist) – single channel

22. septembra

Zasadanie poroty (shortlist) – multi channel

23. septembra

Prezentácia shortlistov (multi channel)

24. septembra

Zasadanie poroty – víťazi single channel

24. septembra

Zasadanie poroty – víťazi multi channel

24. septembra

Event – vyhlásenie výsledkov

24. septembra

Výsledky, to najlepšie zo ZK (špeciál)

28. septembra

O výsledkoch testovania, udelení Zlatých, Strieborných a Bronzových klincov a kto získa titul najpozitívnejšej Agentúry večera sa verejnosť dozvie 24. septembra 2021.

Podobné príspevky